Haber

Putin: Rusya bir kez daha meydan okudu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kremlin Sarayı’nda düzenlenen devlet ödülleri töreninde yaptığı konuşmada, “Rusya bir kez daha büyük bir imtihanla karşı karşıya.”

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kremlin Sarayı’nda düzenlenen devlet ödülleri törenine katıldı. Putin törende yaptığı konuşmada, batılı ülkelerle yaşadıkları gerginlikler nedeniyle birçok kez sınandıklarını ancak yine de egemenliklerini sürdürdüklerini söyledi. “Subaylar, milisler ve gönüllüler nadir bir cesaret ve fedakarlık gösteriyor. Her birinizle gurur duyuyoruz.”

Bölücü bölgelerin başkanları ödüllerini takdim etti

Ödül töreninde Ukrayna’dan ilhak edilen Donetsk’in lideri Denis Pushilin ile Luhansk’ın lideri Leonid Pasechnik’e Birinci Sınıf Liyakat Nişanı verildi. Ukrayna’dan ilhak edilen Zaporijya valisi Yevgeny Balitsky ve Herson Valisi Vladimir Saldo üçüncü sınıf başarı ödüllerinin sahibi oldu. Rusya Kahramanı ödülü, Ukrayna’daki askeri operasyonlarda görev alan Binbaşı Konstantin Shirokov ve Kıdemli Teymen Stepan Belov’a takdim edildi. Ayrıca Rusya Emek Kahramanı Ödülü, Kahraman Anne ödülü, 1,2,3 ve 4. sınıf başarı ödülleri, Alexander Nevsky ödülü, Cesaret Nişanı ve Onur Nişanı gibi birçok ödül bilim insanlarına takdim edildi, ödül töreninde esnaf, bazı siviller ve askerler. yapıldı. – MOSKOVA

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu