Haber

Adana’da üreticiler ‘Tarım Cep’ uygulamasını kullanmaya başladı

Tarım ve Orman Bakanlığı tarafından geliştirilen ve çiftçilerin hizmetine sunulan “Tarım Cebimde” uygulaması Adana’daki üreticiler tarafından kullanılmaya başlandı.

İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden yapılan açıklamaya göre, kısa süre önce Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci tarafından kullanıma sunulan uygulama, üreticiler tarafından cep telefonlarına indirildi.

Uygulama ile bitkisel ve hayvansal üretim sekmelerinde birçok konuyu bulabilen üreticiler, Çiftçi Kayıt Sistemi (ÇKS) bilgileri, hayvan küpesi sorgulama ve işletme bilgileri gibi sıklıkla kullandıkları verilere de kısa sürede ulaşabiliyor.

Karaisalı ilçesinde tarla tarımının yanı sıra serasında domates üretimi de yapan Bekir Eray Çelikoğlu, uygulama ile İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’ne gitmeden gerekli bilgilere cep telefonundan ulaşabildiğini belirtti.

Topraksız tarım ile çilek üretimi yapan Ziraat Yüksek Mühendisi Doğaç Bilgehan da “Tarım Cebimde” uygulaması sayesinde işletmesine ait tüm bilgilere kolayca ulaşılabildiğini belirtti.

Küçükbaş hayvan işletmesi bulunan Cabbar Külahlıoğlu da uygulamanın hayvan alıp satarken işlerini kolaylaştıracağını kaydetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu